در مورد شغل تان کاری نکنید که موجب پشیمانی تان شود

اقتباس از : HBR هفتم مارس 2013

مهم نیست که در چه صنف و صنعتی فعالیت می کنید و یا چه نقش و سمتی را احراز کرده اید یا اینکه چه اندازه موفق هستید، به هر حال اگر در مورد شغل تان دچار تصمیم گیری اشتباهی شوید به آسانی فرصت جبران نخواهید داشت. در اینجا به دو مورد از رایجترین تصمیم گیری های اشتباه در مورد شغل و شیوۀ احتراز از آن اشاره می شود:

  • انتخاب شغل صرفاً بخاطر پول. بسیاری از افراد بی توجه به نیازهای روحی و روانی خود بدنبال مشاغل صرفاً پر در آمد هستند و زمانی که به آن دسترسی پیدا می کنند متوجه می شوند که در دام افتاده اند. اگر فقط بخاطر میزان حقوق و دریافتی بدنبال شغل هستید، بهتر است کمی تأمل کنید و در مورد معنی و مفهوم دار بودن آن شغل و تطابق علائق تان با آن نیز فکر کنید.
  • دیر تصمیم گرفتن برای تغییر شغل. افرادی که بالاخره به کار مورد علاقۀ خود دسترسی پیدا می کنند به گذشته می اندیشند و با خود می گویند که چرا برای این کار زودتر اقدام نکرده اند و این همه سالهای عمرشان را در کاری دیگر تلف کرده اند. اگر واقعاً به شغل تان علاقه ندارید بهتر است هرچه سریعتراز تلف کردن بهترین سرمایۀ غیر قابل جبران زندگی یعنی عمرتان جلوگیری کنید و آن را در مسیری بگذارید که انرژی تان آزاد می شود و خستگی در آن معنی و مفهومی ندارد.
/ 0 نظر / 268 بازدید