12 اصلی که هر رئیس خوب به آن اعتقاد دارد

1.      من درک مشخصی از احساس افرادی که با من کارمی کنند، دارم .

2.      موفقیت من و افرادی که با من کار می کنند -  اساساً مبتنی بر موارد تعریف شده و معین است نه مطابق با مطالبی کلی، مبهم، آرمانی و ...

3.      داشتن اهداف جاه طلبانه و به درستی تعریف شده مهم است، اما زیاد راجع به آنها فکر کردن بیفایده است. کار من تمرکز بر موفقیتهای کوچک است تا افرادم را به پیشرفتهای تدریجی اما مستمر و روزانه هدایت کند.

4.      یکی از مهمترین و سخت ترین قسمتهای کار من این است که بین زیاد قاطع بودن و قاطع نبودن به اندازه کافی، یک تعادل ایجاد کنم.

5.      کار من خدمت کردن به عنوان یک سپر انسانی است تا از افرادم در برابر تهاجمات ، مداخلات و هر نوع حماقت خارجی محافظت به عمل آورم و از تحمیل کردن بلاهتهای خودم به آنها نیز پرهیز کنم.

6.      تلاش می کنم تا به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشم تا دیگران را متقاعد کنم که من مسئول هستم، اما آنچنان فروتن و خاضع که قبول داشته باشم گاهی نیز مرتکب اشتباه می شوم.

7.      آنچنان می جنگم که گوئی حق با من است و آنچنان گوش می دهم که گوئی اشتباه کرده ام و این خصلت را به افرادم نیز آموزش می دهم.

8.      یکی از بهترین تستهای رهبری و رفتار سازمانی در شرکت ما این است که "پس از آنکه اشتباهی رخ داد، چه اتفاقی می افتد؟"

9.      نوآوری برای هر تیم و سازمان بسیار مهم است، بنابراین کار من تشویق افراد به ایجاد و آزمون تمامی ایده های نو و تازه می باشد. اما کمک کردن به آنها برای از بین بردن ایده های بد و نامناسب و اهمیت ندادن به بسیاری از ایده های خوب نیز از دیگر کارهای مهم من است.

10.  بد قوی تر از خوب است. مهمتر این است که منفی ها را حذف کنیم .

11.  اینکه چگونه کارها را انجام می دهم به اندازه اینکه چه کارهائی را انجام می دهم ، اهمیت دارد.

12.  از آنجا که من بر دیگران تسلط دارم در معرض بزرگترین مخاطرات برای اقدامات حساب نشده و عدم اطلاع از این حساب نشدگی، قرار دادم.

نظر شما چیست آیا با این موارد موافقید؟ اگر نه یا فکر می کنید می توان آن را تکمیل کرد حتماً اظهار نظر کنید.

 تلفن تماس: ٠٩١٢١٢۶٩٣٨٢

/ 1 نظر / 12 بازدید
علی

از انجا که من به عنوان ریس نمتوانم همه کارها را خودم انجام دهم به همکارانم اعتماد میکنم و سلیقه خودم را برای همه چیزبه انها تحمیل نمیکنم چون انها با توجه به تخصصی که در ان زمینه داشتند استخدام شده اند