زبان تن 9

ارتباطات در اشکال متنوع و گوناگونی محقق می گردد که همگی ارزشمند است. به عنوان مثال ارتباطات غیر کلامی، یکی از این شکلها است. یکی از نمودهائی که به نوعی در این طبقه بندی غیر کلامی می گنجد همان علائمی است که بین ناشنوایان رایج است. اما شاید مهمترین شکل در ارتباطات همان زبان تن باشد.

شاید زبان تن از آن جهت که کمتر مورد توجه قرار گرفته است از وجوه ناشناخته ای برخوردار باشد،اما این موضوع قطعاً به مفهوم کم اهمیت بودن و یا کم اثربخش بودن آن نیست زیرا زبان تند از جمله فعالیتهائی است که بیش از هر روش ارتباطی دیگر(اگرچه به صورت ناخودآگاهانه) توسط همه به کارگرفته می شود. ما همگی از آن استفاده می کنیم اما به ندرت به این استفاده از زبان تن توجه می کنیم. زبان تن یکی از قابل اعتمادترین منابع اطلاعات واقعی است.

حرکات بلندتر از واژه ها سخن می گویند و زبان تن ترجمه کلامی این مفهوم است. اگر زمان در ارائه یک مفهوم به عنوان یک عامل شناخته می شود، آنگاه زبان تن می تواند روشی برای برقرار کردن ارتباط باشد. زبان تن مبنای صحبت عملی است که بلندتر از واژه ها به اجراء در می آید.

زبان تن به طور طبیعی در دسترس همه ما قرار دارد و به صورت همزمان محقق می گردد. تمام چیزی که برای استفاده از زبان تن نیاز دارید، دانش نحوه تعبیر و به کارگیری آن به صورت کامل است. خودتان را از داشتن چنین مهارتی محروم نکنید. بله این یک مهارت است. آنچه که در این سلسله مقالات تقدیم گردید عبارت بود از همین مهارتها که می تواند شما را در برقراری ارتباطات طی فعالیتهای اجتماعی تان یاری نماید. به شما پیشنهاد می کنم که این مطالب را مکرر بخوانید و به مطالب آن مراجعه کنید تا این مهارت را کسب نموده و آن را ملکه ذهن خود قرار دهید.

 توجه داشته باشید که مطالب ارائه شده همه چیز زبان تن نیست و این موضوع با این مقالات تمام نمی شود. تجربه و عمل کردن به این دانسته ها از مهمترین عوامل در کسب این مهارت به حساب می آید. تجربه کردن باعث می شود تا مهارت استفاده از زبان تن را عمق ببخشید. زبان تن یک امر مطلق نیست اما قطعاً به اثربخشی بیشتر شما در برقرار کردن ارتباطات می انجامد.

تلفن تماس:٠٩١٢١٢۶٩٣٨٢

/ 3 نظر / 9 بازدید
احمد

سلام دوست عزیز. وبلاگ خوب و جالبی داری.منم تو وبلاگم نرم افزارهای جدید با کرک،کتاب موبایل و ... معرفی می کنم.اگه مایل به تبادل لینک هستید در قسمت نظرات وبلاگم بنویسید شما رو با چه نامی لینک کنم بعد شما هم منو با نام نرم افزار با کرک لینک کنید. با تشکر

رامین

سلام مرسی از مطالب خوبی که گذاشتین من مطلب زبان تن در فروشندگی رو پرینت گرفتم تا بتونم چند باری مرورش کنم ولی بخشی از کار من فروش اینترنتی است که تنها صفحات وب فروشنده من به حساب میان چه ایده ای تو این زمینه دارین منظورم فروش اینترنتی است با تشکر

سلام رامین در مورد فروش اینترنتی و بحث پایه ای تر از آن یعنی طراحی صفحات وب برای این نوع فروش می توانم شما را به بخشی از کتاب "بازاریابی بدون تبلیغات" که به همین موضوع اختصاص دارد ارجاع دهم . موفق باشید.