مدیرانی که نمی توانند نیروی انسانی شایسته جذب کنند، بخوانند

منبع : HBR  بیست و پنجم فوریه 2014

مدیران برای جذب نیروی انسانی شایسته، بایستی کسب و کار خود را از منظر ایشان ارزیابی کنند:

  • جایگاه و شرایط شرکت -  کار کردن برای یک شرکت موفق برای مدیران سطح اجرائی ، از اهمیت بالائی برخوردار است. بسیاری از افراد جویای کار در این رده سازمانی، بر جایگاه و شرایط شرکت متمرکز هستند.آنها سوابق، مشتریان، و برنامه های آتی شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهند. آنها همچنین در مورد همکاران بالقوه خود و امکان یادگیری مهارتهای جدید و اندوختن تجربه های گرانبها در شغل جدید را از نظر پنهان نمی دارند.
  • شغل -  تنها و مهمترین ویژگی شغلی مورد انتظار یک نیروی انسانی شایسته، فرصتهائی است که امکان ارتقاء شغلی و پیشرفت فردی را برای او فراهم می سازد. نیروی انسانی شایسته به ارزیابی شرایط یادگیری و پیشرفت ، امکانات و منابعی که در دسترسش قرار می دهند و میزان اختیاری که در در جایگاه سازمانی جدید خواهد داشت،می اندیشد و برای آن اهمیت قائل است. این دسته افراد به دنیای خارج از شرکت و دیده شدن خود از این منظر هم حساس هستند.

مدیران افراد شبیه خودشان راجذب و استخدام می کنند

/ 1 نظر / 6 بازدید
سارا

سلام جناب دکتر درگی به من گفتن باید با شما در مورد مشکلم صحبت کنم .من در زمینه بازاریابی حمل و نقل بین المللی کار میکنم و تا الن که حدود یکسال از کارم میگذره با توجه به تلاش زیادی که در این زمینه داشتم بازخورد کمی داشته ام و مشتریهای خیلی کمی با من تماس گرفته اند. شیوه کار من به این شکل است که در سایتهای معتبر ثبت نام میکنم و به اعضای آنها ایمیل میفرستم . میخواهم بدانم آیا روش دیگری وجود دارد که من بتوانم در این زمینه موفق تر بشوم؟ لطفا من را راهنمایی کنید. با تشکر