26 شخصیت موفق که با شکست شروع کردند

1-     وینستون چرچیل در دوران دبستان رفوزه شد. وی در انجام کارهای اداری که بر عهده داشت ناکام بود اما بالاخره در 62 سالگی به نخست وزیری بریتانیا نائل آمد.

2-     توماس ادیسون از معلم خود شنید که گفت "تو احمق تر از آن هستی که چیزی یاد بگیری". ادیسون قبل از آنکه لامپ را اختراع کند،  1000 مرتبه لامپهائی را درست کرد که هیچکدام کار نمی کردند.

3-     هرالد دیوید ساندرز، "کلنل" مشهور فروشگاههای زنجیره ای KFC ، نمی توانست جوجه بریان های تولید خود را به فروش برساند. بیش از 1000 رستوران به او پاسخ منفی دادند اما بالاخره یکی از این رستوران ها محصول او را پذیرفت و امروزه رستورانهای KFC در سراسر دنیا شعبه دارد.

4-     آر. اچ. مکی یک تاریخچۀ کامل از سری شکستهائی دارد که در حوزۀ کسب و کار و بخصوص در نیویورک با آن مواجه بوده است. اما مکی با سخت کوشی به بزرگترین فروشگاههای زنجیره ای دنیا مبدل گردیده است.

5-     استیون اسپیلبرگ سه مرتبه در امتحان ورودی  دانشکدۀ هنرهای دراماتیک دانشگاه کالیفرنیا جنوبی ، شکست خورد اما وقتی در دانشکدۀ دیگری وارد شد به یک کارگردان بزرگ تبدیل شد.

6-     بازی های چارلی چاپلین را هیچ تهیه کننده ای نمی پذیرفت زیرا فکر می کردند که فهم این کارها برای مردم ثقیل است. اما وقتی چاپلین یکبار این شانس را پیدا کرد به برترین ستارۀ بازیگر فیلم مبدل شد.

7-     اولین قرارداد مارلین مونرو با موسسۀ فیلم سازی کلمبیا به این علت فسخ گردید که آنها به مونرو می گفتند تو به اندازۀ کافی وجاحت و استعداد هنرپیشگی را نداری.

8-     سوایچیرو هوندا در امتحان ورودی مهندسی برای شرکت تویوتا شکست خورد و بیکار شد. اما وقتی ساخت موتورسیکلت را آغاز کرد ، بیلیونر شد.

9-     ورا ونگ از قهرمانی در المپیک ایالات متحده در رشتۀ اسکیت تیمی بازماند اما بعدها دبیر Vouge شد و پس از چندی به سردبیری این مؤسسه نائل شد. او در 40 سالگی  به طراحی لباس عروس روی آورد و امروزه از اولین طراحان این کسب و کار با سرمایۀ چندین بیلیون دلاری می باشد.

10-  والت دیسنی بخاطر فقدان ابتکار و ایده های خوب از استخدام شدن در یک روزنامه محلی بازماند. او بخاطر فیلم سفید برفی مجبور شد چندین کسب و کار دیگر خود را نیز به تعطیلی بکشاند. امروز کسی نیست که دوران کودکی خود را بدون محصولات والت دیسنی تعریف کند.

11-  آلبرت اینشتاین تا چهار سالگی حرف نمی زد و تا هفت سالگی چیزی نمی خواند. معلم های وی به او کند ذهن لقب داده بودند. اما اینشتاین روش متفاوتی از فکر کردن را پیش گرفته بود. وی بعدها برندۀ جایزۀ فیزیک نوبل شد.

12-  چارلز داروین یک دانش آموز معمولی بود. وی رشتۀ دارو شناسی را رها کرد و به علوم دینی روی آورد. اما با مطالعه در طبیعت توانست فرضیه های جنجالی خود را به دنیا معرفی کند.

13-  اسحاق نیوتون می خواست مزرعۀ خانوادگی خود را راه اندازی کند که با شکست بدی مواجه شد. نیوتون با رفتن با دانشگاه کمبریج به درجۀ استادی فیزیک رسید.

14-    دیک چینی دو مرتبه از دانشگاه Yale اخراج شد. جورج بوش به شوخی می گفت حالا دیگه همه می دانیم اگر دیک از دانشگاه Yale فارغ التحصیل شود می تواند رئیس جمهور شود اما اگر دوباره اخراج شود، معاون رئیس جمهور خواهد شد.

15-  اولین باری که جری سینفلد روی صحنه رفت، جمعیت او را هو کردند. اما نهایتاً جری به یکی از مشهورترین کمدین های محبو ب تبدیل شد.

16-  یادداشتهای ارزیابی کنندگان اولین تست "فرد استایر" عبارت بودند از: فاقد توانمندی برای هنرپیشگی، فاقد توانائی خوانندگی، کمی زشت، ناتوان از رقصیدن. فرد استایر بعدها به یکی از مشهورترین هنرپیشگانی مبدل گردید که در بین خانم ها دارای بیشترین طرفدارها بود.

17-  کارگردان پس از اولین ارزیابی "سیدنی پویتر" به وی گفت برو رستورانی یا جائی مثل آن کار کن و وقت خودت و دیگران را تلف نکن. وی با تلاشی که کرد صاحب جایزه از  دانشگاه هنر شد و هر هنرمندی وی را تحسین می کند.

18-  " اُپرا وینفری" از کار گزارشگری تلویزیون اخراج شد. مسئولین به او گفته بودند وی بلحاظ تصویری در تلویزیون مناسب نیست. وینفری با تلاش و بهبود وضعیت خود توانست به بهترین مجریان برنامه های تلویزیونی تبدیل گردد. وی اکنون یک بیلیونر است.

19-  "لوسیل بال" سالهای بسیاری در فرم "ب" ارزیابی مشتریان قرار داشت تا آنکه بالاخره با تغییراتی که در شیوه های عملکرد خویش بوجود آورد به بهترین جایگاه در فرم "الف" ارزیابی مشتریان ارتقاء پیدا کرد.

20-  هریسون فورد پس از اولین فیلم خود از تهیه کننده شنید که به او می گفت هرگز موفق نخواهد شد. اما امروزه او سومین هنرپیشه سرشناس به حساب می آید

21-  وین سنت ون گوگ در طول زندگی خود تنها توانست یکی از نقاشی هایش را به یک دوست بفروشد. او در طول 800   اثر نقاشی که ایجاد کرده است گاهی از گرسنگی رنج می کشید. اما امروزه نقاشی های او را نمی توان قیمت گذاری کرد.

22-  اولین کتاب دکتر سیوس با مخالفت  27 ناشر مختلف برای چاپ روبرو شد. وی اکنون برجسته ترین نویسندۀ کتاب کودک است.

23-  اولین شرکت اتوموبیل سازی هنری فورد با ورشکستگی مواجه گردید. دومین شرکت را نیز به علت دعوا با شرکاء رها کرد و سومین شرکت نیز بخاطر ناتوانی در فروش از دست داد. اما اکنون بزرگترین شرکت اتوموبیل سازی امریکا به وی تعلق دارد.

24-  سر جیمز دایسون طی 15 سال که از پس انداز خود مصرف کرد، بیش از 5126  نمونه ناقص را تولید و آزمایش کرد. اما نمونه 5127 جواب داد  و او هم اکنون دارای بهترین برند جارو برقی در ایالات متحده می باشد.

25-  جی کی رولینگ کار خود را از دست داد و کانون خانوادگی اش نیز از هم پاشید او در حالی اولین رمان هری پاتر را نوشت که هزینه زندگی و بزرگ کردن دخترش را از طریق مستمری تأمین اجتماعی دریافت می کرد. اکنون او اولین بیلیونر نویسنده بخاطر 7 جلد کتاب هری پاتر می باشد.

26-  استفان کینگ بقدری پس از نگاشتن اولین رمان خود نا امید شد که آن را به سطل آشغال انداخت. همسر وی دستنوشته های داستان را در سطل زباله پیدا کرد و آن را بیرون آورد. اکنون آمار فروش وی برای 49 رمانی که به رشته تحریر در آورده است به  350 میلیون نسخه  رسیده است

شکستی که ما را از پای در نیاورد بی گمان باعث رشد ما خواهد شد. راستی چند مورد موفقیت در دنیا وجود دارد که بدون شکست بدست آمده باشد؟؟

/ 2 نظر / 18 بازدید
مجتبی اشکذری مشهدالرضا

سلام امروز اقای اذرمنش مشهد بود.جلسه دوستانه ای باهم داشتیم.که صحبت از شما شد.مصمم شدم که سلامی گرم را به شما برسانم