اهدافی را تعیین کنید که برای کارکنان تان قابل دسترس باشد

نکته های مدیریتی در هنگام استخدام نیرو

منبع: هاروارد بیزنس ری ویو

کمک به کارکنان برای تعیین اهداف و دسترسی به آنها، یکی از مهمترین کارهای هر رئیس یا مدیر یک کسب و کار می باشد. شکست در دسترسی به اهداف می تواند به بروز مسائلی فردی برای کارکنان، خودتان به عنوان مدیر ارشد، و کل سازمان بیانجامد. البته تعیین اهدافی که بسیار ساده و آسان می باشند نیز هیچکس را ارضاء نمی کند. در اینجا به سه روش اشاره می شود تا از قابل دسترس بودن و همچنین انگیزه بخش بودن اهدافی که تعیین می کنیم مطمئن شویم:

1- هدفهای افراد و بخش های سازمان را با تصویر بزرگی که کسب و کارتان به دنبال ایجاد آن است، پیوند بزنید. همه دوست دارند بدانند کاری که انجام می دهند چه نقشی در اهداف بزرگتر شرکت دارد. بایستی این موضوع را به صراحت و روشنی طراحی و بیان کنیم.

2- علائق فردی را دخیل کنیم. تا حد ممکن مسئولیتهای افراد را طوری تنظیم کنیم تا با علاقمندی ها یا اهداف فردی آنها تطابق داشته باشد. بطور مثال اگر وی علاقمند به آموزش است، بهتر است شرایطی فراهم آوریم تا در مباحث و موضوعات آموزشی برایش نقشی در نظر گرفته شود. این روش در توفیق افراد سازمان بسیار مؤثر است.

3- اهداف را توسعه دهیم. کارکنان علاقمند هستند تا به استانداردهائی که برایشان تعیین می شود، دسترسی پیدا کنند. انتظار بیشتر از آنها به مفهوم تلاش بیشتر آنها برای تطابق با استانداردهای جدید می باشد. البته به یاد داشته باشیم کارکنان را در مورد انتظارات خودمان از آنها، با خبر کنیم و انتظارات مان را به صراحت بیان نمائیم.

 

تلفن تماس: 09121269382

/ 1 نظر / 114 بازدید
الهه کریمی

سلام مطالب خیلی کاربردی است اما انتخاب فونت های نوشتاری مناسب نیست و خواندن متنها بسیار مشکل است لطفا فونت ها را تغغیر دهید. باتشکر