محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
چهار توصیه برای ارتقاء عملکرد تیم(استعاره ای ورزشی برای کسب و کار) نویسنده: محمد سالاری - شنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٧

بهتر است با واقعیت روبرو شوید: امسال یکی از جدی ترین سالهای کاری است. بودجه ها کم تر ، توقعات بالاتر، و مدیران زیر فشار برای انجام درست کارهای درست . هیچ تعلل و یا اشتباهی پذیرفته نخواهد بود زیرا اوضاع بسیار سر نوشت ساز و حیاتی است. اگر باور نمی کنید .....


می توانید نتایج را در پایان سال مرور کنید.(مشروط بر آنکه برای کسب و کارتان این مهلت باقیمانده باشد)

با اینحال اگر نتوانستید چه؟ اگر مانند بسیاری از مدیرانی بودیدکه با گروههای قوی ولی نه خلاق کار می کنند، گروههائی که از تخصص ها و توانائی و مهارتهای فوق العاده برخوردار بوده اما فاقد استعداد و قریحه ذاتی برای تطابق با اوضاع جدید می باشند چه؟

مقاله ای در نیویورک تایمز توجه مرا به این نکته معطوف داشت که رویکرد صحیح به مربی گری تیم تان چگونه می تواند باشد و چگونه این مطلب می تواند به افزایش عملکرد گروه، فارغ از تأثیرات عوامل محیطی منجر گردد.

در این مقاله آمده بود که " تام دانلی"، با 34 سال سابقه در کالج "هاورفورد"  که یک موسسه آموزشی با کمتر از 1200 دانشجو می باشد، مربیگری ورزش های دو و میدانی مردان را عهده دار است. وی با اینکه این کالج اسم و رسم چندانی ندارد و ثبت نام در آن بی سرو صدا برگزار می گردد و با دیگر مؤسسات آموزشی در دور رقابت نمی باشد و دانشجویان ورزشکار چندانی نیز ندارد، توانسته است 113 قهرمان آمریکائی و 24 قهرمان دیگر را به جامعه جهانی ورزش تحویل دهد. این یک افتخار بزرگ برای هر مربی و یک رکورد دندان شکن به حساب می آید که در بین مؤسسات آموزشی بی سابقه است. وی همچنین توانسته است دوندگانی را به چهار دوره المپیک اعزام نماید و جوائز "مربی سال" را بیش از هر کس دیگر به خود اختصاص دهد. این نتایج واقعاً جزء آرزوهای مربیان این رشته ورزشی به حساب می آید.

اما به قول خود "دانلی" ، اینها نتایجی است که هر مدیر ویا مربی می تواند هدف گذاری کرده و کسب نماید. وی اظهار می نماید که رمز موفقیت و پیشرفت در تیمش به چهار عامل زیر بر می گردد:

·        تا جائی که می توانید همان وقتی را که صرف سریعترین (بهترین) فرد تیم تان می کنید، صرف کندترین(ضعیف ترین) فرد تیم نمائید. برای بهبود عملکرد گروه، بر ضعیف ترین افراد آن متمرکز شوید. تا زمانی که یک عضو تیم مشتاقانه و سرسختانه تلاش می نماید، شایسته توجه، دقت، و هدایتگری شما می باشد.

·        فشار کار را با تغییر و تقویت روحیه افراد (شوخ طبعی)، ساده و آسان نمائید. "دانلی"  به گفتن حرفهای ساده و بی اهمیت همراه با شوخی، تعریف خاطره ، و لطیفه مشهور است. وی می گوید که "دویدن دور میدان تنها کار مهمی نیست که یک دونده بایستی در نظر داشته باشد. کل کاری که بایستی انجام دهد آنستکه بیشترین سعی خود را به کار بندد. آنوقت نمی تواند برنده نشود".

·        شکست را بپذیرید و سعی کنید به سرعت شرایط را تغییر دهید. زمانی که تیم های دیگر برنده می شوند، "دانلی"  و تیمش در بین خودشان دنبال مقصر نمی گردند و یکدیگر را مورد ملامت قرار نمی دهند. "ما نقاط قوت تیم برنده را شناسائی می کنیم و خودمان را به آن تجهیز می نمائیم".

·        بگذارید جایزه تیم همان عملکرد تیم باشد. دفتر "دانلی"  مملو از مدال و گواهی و جایزه های تیمی می باشد. وی می گوید جوائز و مدالهای خصوصی اش همه به سطل زباله می روند. او ادعا می کند جایزه واقعی در بطن کارش نهفته است – اینکه به دیگران بیاموزد چگونه موفق شوند.

آیا می توانید تصور کنید که کسب و کارتان را با ذوق و قریحه "دانلی"  اداره نمائید. در آنصورت واقعاً علاقمند نبودید که هر چه سریعتر با مسائل سال آتی مواجه شوید؟

تلفن تماس : ٠٩١٢١٢۶٩٣٨٢

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب