محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
شادترین و افسرده ترین کشورهای جهان نویسنده: محمد سالاری - دوشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٤

منبع : بلومبرگ بیزنس

توسط پیتر کوی مبتنی بر پیمایشی توسط مؤسسۀ گالوپ

بنظر می رسد شادی با فاصله از مدار استوا ارتباط مستقیم داشته باشد

ده شادترین کشورهای جهان عبارتند از سوئیس، ایسلند، دانمارک، نروژ، کانادا، فنلاند، هلند، سوئد، نیوزلند، و استرالیا.  ده افسرده ترین کشورهای جهان، فارغ از مناطق جنگ زدۀ سوریه و افغانستان، در حوزه های صحرای افریقا قرار دارند...

 


اسرائیل و کاستاریکا یازدهمین و دوازدهمین کشورهای شاد گزارش شده اند. افسردگی کشورهای پائین جدول احتمالاً ارتباط مستقیم تری با فقر و خشونت دارد تا با نزدیکی به عرض صفر درجۀ جغرافیائی.

ایالات متحده پانزدهمین کشور شاد از میان 158 کشور تحت پوشش این پیمایش تعیین شده است. داده های این پیمایش مقدمتاً توسط مؤسسۀ گالوپ جمع آوری گردیده است. مکزیک رتبۀ چهاردهم و برزیل رتبۀ شانزدهم، بریتانیا بیست و یکم، ژاپن چهل و ششم، روسیه شصت و چهارم، چین هشتادو چهارم، و ایران مقام صدو دهم شادترین کشورها را دارا می باشند.

گزارش شادی در جهان، حاصل پروژه ای از کشور بوتان، مرکز حاکمیت بودائیان با جمعیتی بالغ بر هفتصد هزار نفر واقع در شرق هیمالیا بود که نخست وزیر آن جیمی وای تینلی، برای اندازه گیری شادی ناخالص ملی (چیزی مرادف با تولید ناخالص ملی) اقدام کرد. تینلی توانست قطعنامه ای را در سال 2011 در سازمان ملل به تصویب برساند که طی آن کشورهای عضو را به اندازه گیری شادی ملت خود به عنوان شاخصی برای بهبود سیاستهای عمومی دعوت و تشویق می کرد. این سومین گزارش شادی درجهان است. اولین گزارش در سال 2012 و دومین گزارش در سال 2013 تهیه شد (هیچ برنامه ای برای اینکه گزارش سالانه باشد وجود ندارد لذا سال 2014 گزارشی تهیه نشد).

مطابق با این گزارش ، خانم ها در امریکای شمالی، استرالیا، نیوزلند، و آسیای جنوبی و شرقی از آقایان شادتر هستند، اما در اروپای شرقی، شوروی سابق، و صحرای آفریقا برعکس است. شادی برای مردان و زنان هر دو از سالهای نوجوانی تا 40 یا 50 سالگی دستخوش تغییر است و پس از آن به نوعی تثبیت می شود.

نیکاراگوئه و زیمبابوه طی سالهای 2012 تا 2014  شاهد بهبود شاخص شادی در میان مردم خود بوده اند. یونان و بدنبال آن مصر، ایتالیا، و عربستان سعودی طی همین سالها شاهد بیشترین کاهش شاخص شادی بوده اند.

پرسشنامۀ  گالوپ مبتنی بر شاخص کانتریل است که طی آن از نمونه های آماری خواسته می شود تا بین صفر تا ده نمره بدهند. ده نشانگر بهترین شرایط زندگی و صفر بیانگر بدترین موقعیت زندگی می باشد. بدینترتیب این پیمایش به اندازه گیری احساس مردم در مورد سعادتمندی شان می پردازد تا نظری که در هنگام انجام پیمایش راجع به اینموضوع دارند.

شادی موهبتی است به پاس لحظه های عمری که می گذرد و بازنمی گردد

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب