محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
با و یا بدون کمک رئیس با انگیزه باشیم نویسنده: محمد سالاری - شنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩۳

برگرفته از مقالۀ : چگونه وقتی رئیس انگیزه بخشی نمی کند، به خودمان انگیزه بدهیم توسط ژولی ماسو

برخی رئیس ها چندان هم قابل تحسین نیستند. خبر خوش اینکه می توان حتی بدون کمک دیگران هم با انگیزه بود. البته برای اینکار باید بدانیم پیش رانهای مان بلحاظ شخصی و بلحاظ شغلی چه چیزهائی هستند. به این پرسشها پاسخ دهیم :

  • آخرین بار که احساس هدفمندی و با انگیزگی داشتیم در چه شرایطی بودیم ؟

  • چه عوامل بیرونی  و درونی باعث شد این حالت بوجود آید؟

اکنون یک برنامه کاری با تعیین اهداف و مسیر مشخص برای دسترسی به این اهداف تنظیم کنیم. برخی از این اهداف ممکن است با نقش ما سازگاری داشته باشد اما برخی هم احتمالاً نیازمند یادگیری و ویژگی هائی خارج از حوزه کاری و شرح وظائف ما است. عملکردمان را مورد ارزیابی قراردهیم و دنبال بازخوردها باشیم. بازخوردها را مستقیماً می توان از رئیس پیگیر شد: جلسه چطور بود؟ کاری هست که دفعۀ بعد باید جور دیگری انجام دهم؟

همچنین می توان برای جلب حمایت بجای رئیس، دنبال فردی دیگری بگردیم. مثلاً کسی که در شرکت بتواند نقش مشاور را ایفا کرده ، راهنمائی کند، و آینده را به زیبائی ترسیم کند.

موفق باشید

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب