محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
مدلهای جدید ودر شرف ظهور بازاریابی (حسی) نویسنده: محمد سالاری - شنبه ۱۸ بهمن ۱۳٩۳

منبع : WARC  ششم فوریه 2015

مطابق با اعداد وارقام جمع آوری شده از دو صنعت و حوزۀ اقتصادی، زمان آن رسیده است که در مورد مدلهای آمیزه بازاریابی و جامعیت آنها، بازنگری صورت گیرد.

آلیس ک. سیلوستر و جیم اسپاث، شرکاء شرکت مشاوره ای Sequent Partners، که در حوزۀ تعیین شاخص های اثربخشی رسانه ها فعال می باشد، پنج حوزه که می توان فرصتهای استنباط مدلهای جدید را در آنجا جستجو کرد، معرفی کرده اند.

 


آنها اظهار می دارند، مدلهای اکونومتریک بسیار پیچیده ، دیدگاه بازاریاب ها در خصوص جریان طبیعی رفتار مشتریان متأثر از "چند کانال" را تحت تأثیر قرارداده و آن را بهبود بخشیده است اما نهایتاً  این ویژگی های "چند تماسی" بود که به درک معینی برای بازاریابی و اثربخشی خلاقانه بر رفتار مشتری منجر گردید .

نویسندۀ مقاله ادامه می دهد، البته همۀ اینها مبتنی بر داده ها و اطلاعات است و فرصتهای زیادی برای بهبود داده های ورودی به این مدل ها فراهم شده است.آنها، بطورخاص دنبال داده های بسیارخاص از نقاط تماس می باشند. خاص تر شدن و پایائی بیشتر داده های ورودی می تواند به افزایش بازگشت سرمایه (ROI) تا بیست و هفت درصد منجر گردد.

آنها همچنین بر "اشتباهات شوک آور" برخی در مورد اندازه گیری خلاقیت ، که ادعا می کنند هفتاد درصد اثربخشی تبلیغات فروش منبعث از پیام خلاقانه است ، تأکید دارند.

آنها با اشاره به مشکل آفرین بودن این حوزه، استدلال می کنند که یکپارچگی بیشتر آزمونهای مدلهای آمیزۀ بازاریابی می تواند صنعت بازاریابی را از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام آگهی اثربخش تر است به درک اینکه کدام آگهی چرا اثربخش تر بوده است، هدایت کند.

یکی دیگر از نقاط ضعف مدل های رایج این است که آنها اغلب تصمیم های بازاریابی را به استفادۀ شانسی از تاکتیکهای واقعی و به تجربه رسیدۀ برندها تقلیل می دهند، در حالیکه می توان بازاریاب ها را از فقط تخصیص بودجه برای استفاده از این تاکتیکها به شناخت فرصت های جدید، ارتقاء داد.

آنها اظهار داشتند مسئله مربوط به اثربخشی است و نه کارآئی. ما به مدلهائی از بازاریابی احتیاج داریم که به بازاریاب ها و صاحبان رسانه کمک کند تا برای مسائلی که هر روز با آن مواجه می شوند تصمیم های مهمی اتخاذ کنند، مدلهائی که نرخ بازگشت سرمایه ) (ROI را افزایش دهد نه اینکه بازاریاب ها را مجبور کند تا با شرایط موجود کنار بیایند.

کارهای بیشتری هم می توان انجام  داد تا درک بهتری از منابع ارزش برند و چگونگی افزایش آنرا فراهم آورد. ساده ترین موضوع  حاکی از اصلاح این فرمول اصل انگاشته شده است که بیان می دارد تبلیغات دراز مدت دو برابر تبلیغات کوتاه مدت تأثیر گذار است.

  سیلوستر و اسپاث دست کم انتظار دارند که نسل جدید مدل های بازاریابی بتوانند بازاریاب ها را با نگاهی مشتری محور موفق به افزایش و بهبود نرخ بازگشت سرمایه کنند. آنها اضافه کردند البته قبل از سر هم کردن داده های بزرگ به جای روند فعلی، کارهای زیادی است که بایستی به انجام برسد.

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب