محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
مذاکره کنندگان حرفه ای می دانند در روند مذاکرات چه زمانی تقاضای تنفس کنند نویسنده: محمد سالاری - جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳

منبع : راهنمای مذاکرات , توسط جف وایس

یک مذاکره کنندۀ حرفه ای برای تجدید قوا و سازماندهی ,تقاضای تنفس می کند. اگر از اقدام بعدی در روند مذاکرات مطمئن نباشیم، اگر دچار هیجانات شده و نیازمند کنترل بر خویش باشیم، و یا اگرنیازمند مشاوره با همکارانی که پشت میز(مذاکره) نیستند باشیم، دیگر برای درخواست تنفس هیچ تعللی قابل قبول نخواهد بود.


تنفس در روند مذاکرات به ما کمک می کند تا نگاهی به پشت سر بیاندازیم و اوضاع را مورد بررسی قرار دهیم بخصوص اگر متوجۀ نکتۀ جدید یا مبهمی در طی گفتگو و مذاکره شده باشیم. تنفس و توقف موقت مذاکرات می تواند در هر جا از ده دقیقه تا چند روز اتفاق بیفتد. اگر نگران چیزی هستیم که علائم غلط از خود بروز می دهد، آنگاه می توان با بهانه های گوناگون از مراجعه به دستشوئی تا بررسی ایمیل و یا خوردن یک فنجان چای و قهوه و کشاندن صحبت به موضوعاتی دیگر به عنوان مقدمه برای به تعویق انداختن مذاکرات،این تنفس را به اجراء گذارد و البته این شیوه ها هوشمندانه و حرفه ای تر از شرایطی است که منتظر باشیم رسماً یک زمان تنفس اعلام شود و یا پس از طرح موضوعی از طرف مقابل که برایمان خوشایند نیست ، تقاضای تنفس و به عقب انداختن مذاکرات را کنیم .

مذاکره هنر زندگی کردن انسانهاست

و

منازعه روش زندگی کردن دیگر موجودات

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب