محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
چگونه موضوع دستمزد را با کارکنان مورد بحث و بررسی قرار دهیم نویسنده: محمد سالاری - شنبه ۱٤ تیر ۱۳٩۳

مدیران بایستی دستمزد را با کارکنان با صراحت مورد کنکاش قرار دهند. البته این مسئله کار چندان آسانی نیست اما از مهمترین فعالیتها در یک کسب وکار به حساب می آید. در اینجا به سه روش برای انجام بهتر این کار اشاره می شود:

  • در بازه های زمانی کوتاه راجع به این موضوع گفتگو کنیم: گفتگو در مورد دستمزد نباید تعجب برانگیز باشد. فاصله زمانی گفتگو در این مورد هرچه کوتاهتر باشد، موضوع ساده تر و راحت تر جمع می شود. در این جلسات می توان راجع به نوع پاداش و یا دریافتی کارکنان در شرایطی که اهداف کاری شان را محقق کنند، گفتگو کرد. آنگاه یک برنامۀ منظم کنترلی جهت بررسی میزان تحقق اهداف، مطلب را تکمیل خواهد کرد.
  • ارزیابی عملکرد را بطور مجزا انجام دهیم: مباحث دستمزد و ارزیابی عملکرد بایستی جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا کارکنان صرفاً بر دستمزد و دریافت خود متمرکز نشوند. ابتدا یک فرآیند ارزیابی رسمی ایجاد کنیم  و سپس در مورد رشد و توسعه بیندیشیم.
  • فضائی جامع از کسب و کار را ترسیم کنیم: افراد غالباً زمانی ناامید می شود که اطلاعات کافی در اختیار ندارند. با ترسیم فضائی کلی از شرایط کسب و کار و ارائۀ بازخورد از میزان موفقیت ها و یا سناریوهای مختلف برای حل مسائل می توان تا اندازۀ زیادی بر این معضل فائق آمد.

موفق باشید

09121269382

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب