محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
سه سئوالی که هنگام کار با رئیس جدید باید بپرسیم نویسنده: محمد سالاری - پنجشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۳


  اقتباس از نکات مدیریتی هاروارد بیزنس ری ویو

وقتی در یک شغل جدید با رئیس تازه آغاز به همکاری می کنیم، دانستن حساسیتهای وی می تواند به برقراری یک رابطۀ مناسب و خلاقانه با او کمک کند. رئیس ممکن است سبک مدیریتی خویش را با شما در میان نگذارد وبنابراین بهتر است با گرفتن پاسخ برای تعدادی پرسش بتوان علاقۀ خود برای کارآئی  بیشتر در این شغل را به آگاهی وی برسانیم :

  • ترجیح می دهید که گزارش و اطلاعات کارم را به صورت رسمی و کتبی ارائه دهم و یا به شکل غیررسمی و شفاهی؟
  • دوست دارید اطلاعات را با جزئیات آن تهیه کنم و یا اینکه سرفصل موضوعات کفایت می کند تا اگر لازم شد در مورد آن گفتگو کنیم؟
  • دوست دارید خودتان هم در اجرای کارها حضور داشته باشید و یا اینکه می خواهید از برنامۀ کاری آگاهی داشته و پس از انجام به شما گزارش بدهیم؟

درست ارتباط برقرار کردن هنرمندانه ترین وجه زندگی است

موفق باشید

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب