محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
مدیرانی که نمی توانند نیروی انسانی شایسته جذب کنند، بخوانند نویسنده: محمد سالاری - سه‌شنبه ٦ اسفند ۱۳٩٢

منبع : HBR  بیست و پنجم فوریه 2014

مدیران برای جذب نیروی انسانی شایسته، بایستی کسب و کار خود را از منظر ایشان ارزیابی کنند:

  • جایگاه و شرایط شرکت -  کار کردن برای یک شرکت موفق برای مدیران سطح اجرائی ، از اهمیت بالائی برخوردار است. بسیاری از افراد جویای کار در این رده سازمانی، بر جایگاه و شرایط شرکت متمرکز هستند.آنها سوابق، مشتریان، و برنامه های آتی شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهند. آنها همچنین در مورد همکاران بالقوه خود و امکان یادگیری مهارتهای جدید و اندوختن تجربه های گرانبها در شغل جدید را از نظر پنهان نمی دارند.
  • شغل -  تنها و مهمترین ویژگی شغلی مورد انتظار یک نیروی انسانی شایسته، فرصتهائی است که امکان ارتقاء شغلی و پیشرفت فردی را برای او فراهم می سازد. نیروی انسانی شایسته به ارزیابی شرایط یادگیری و پیشرفت ، امکانات و منابعی که در دسترسش قرار می دهند و میزان اختیاری که در در جایگاه سازمانی جدید خواهد داشت،می اندیشد و برای آن اهمیت قائل است. این دسته افراد به دنیای خارج از شرکت و دیده شدن خود از این منظر هم حساس هستند.

مدیران افراد شبیه خودشان راجذب و استخدام می کنند

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب