محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
بهترین افراد را برای تغییر در سازمان شناسائی کنید نویسنده: محمد سالاری - شنبه ٢٦ بهمن ۱۳٩٢

برگرفته شده از مقاله ای توسط کاترین گراهام لویس

وقتی صحبت از تغییر می شود، نیمی از داستان به این مربوط می شود که آیا رهبران کسب و کار مناسب این اقدام و حرکت هستند؟ لذا ابتدا بایستی صلاحیتها، سبک رفتاری، و ارزشهای رهبر یک کسب و کار به عنوان برخی از شاخص های اصلی در مدیریت تغییر، مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرند.

افراد مؤثر برای تغییر، دارای انعطاف و قدرت بازسازی بالائی هستند علاوه بر این آنها فرصتهای رشد را به سرعت و درستی تشخیص می دهند و توان خوبی برای هدایت به سمت نتایج را دارا می باشند، افزون بر اینها، چنین افرادی می توانند مشوق خوبی برای دیگران بوده و عامل تهییج و انگیزه بخشی باشند.

اگر کسب و کارتان در معرض برخی تغییرات است، ابتدا به ارزیابی توان افراد در برابر این تحولات پرداخته و این موضوع را هنگام استخدام، تعیین پست سازمانی، و ارتقاء شغلی لحاظ کنید.

هنگام مصاحبه های استخدامی از افراد بخواهید تا راجع به رفتار و واکنش خویش درشرایط مشابهی که در شغل فعلی یا قبلی داشته اند، برایتان توضیح بدهند. افزون بر این از خود بپرسید آیا علائمی مبنی بر هیجانات قوی بخاطر به انجام رساندن کارها و تحقق اهداف در مصاحبه شونده مشاهده می شود؟

بیاد داشته باشیم بیش از 80% راهبردها و استراتژی های درست بخاطر فرآیند اجرائی ناصحیح و نیز همراهان نا مناسب با شکست مواجه می شوند.

09121269382

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب