محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
برای جذب استعدادهای برتر، باید شغلی معنی دار ارائه کرد نویسنده: محمد سالاری - چهارشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٢

برگرفته شده از کتاب : آنچه متقاضیان کار می خواهند  توسط  Nathaniel Koloc

افراد با استعداد حقوق بالا می خواهند و در پی مشاغل با ثبات هستند، اما از همه مهمتر به دنبال کارهائی هستند تا بتوانند اهداف والائی را محقق کنند. در اینجا به نکاتی اشاره می شود که یک کسب و کار می تواند طی آن به کاندیداهای استخدام نقشهای جذابی را ارائه کند:

  • در مورد تأثیر گذاری کسب و کارمان جدی باشیم. تأثیرات مثبتی که کسب و کارمان می خواهد در بازار ایجاد کند را صراحتاً تعیین کنیم. نیازی نیست که برای این منظور حتماً یک مؤسسه اجتماعی باشیم. هرکسب و کار دارای یک فلسفۀ وجودی است که مبتنی بر آن برای محیط خود فایده ایجاد می کند. آن را تعیین کنیم.
  • این موضوع را به صراحت و زیبائی بیان کنیم. چه آن را بازاریابی به نامیم یا داستان سرائی، فقط باید مطمئن شد که در مورد مأموریت کسب و کارمان  با دیگران بدرستی ارتباط برقرار کنیم. تلاش نمائیم  تندیس کسب و کارمان را با زیبائی و جذابیت تمام بتراشیم.
  • نقشهائی برای آینده شغلی این افراد، طراحی کنیم. بسیاری از آدمها شغل را مانند پله های نردبان می بینند و توانمندیها یا صلاحیتهای رسیدن به پله های بالاتر برای شان بسیار مهم است. آنها بدینوسیله به زندگی خود معنی و مفهوم می بخشند. اگر به این نکتۀ مهم و نیاز اساسی این دسته از افراد توجه نکنیم در حفظ و نگاهداری استعدادهائی که به سختی جذب کرده ایم ناتوان خواهیم بود.
کارکردن با آدمها مثل کار کردن با ابزار ساده نیست (موفق باشید)
  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب