محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
در مورد شغل تان کاری نکنید که موجب پشیمانی تان شود نویسنده: محمد سالاری - پنجشنبه ۱٧ اسفند ۱۳٩۱

اقتباس از : HBR هفتم مارس 2013

مهم نیست که در چه صنف و صنعتی فعالیت می کنید و یا چه نقش و سمتی را احراز کرده اید یا اینکه چه اندازه موفق هستید، به هر حال اگر در مورد شغل تان دچار تصمیم گیری اشتباهی شوید به آسانی فرصت جبران نخواهید داشت. در اینجا به دو مورد از رایجترین تصمیم گیری های اشتباه در مورد شغل و شیوۀ احتراز از آن اشاره می شود:

  • انتخاب شغل صرفاً بخاطر پول. بسیاری از افراد بی توجه به نیازهای روحی و روانی خود بدنبال مشاغل صرفاً پر در آمد هستند و زمانی که به آن دسترسی پیدا می کنند متوجه می شوند که در دام افتاده اند. اگر فقط بخاطر میزان حقوق و دریافتی بدنبال شغل هستید، بهتر است کمی تأمل کنید و در مورد معنی و مفهوم دار بودن آن شغل و تطابق علائق تان با آن نیز فکر کنید.
  • دیر تصمیم گرفتن برای تغییر شغل. افرادی که بالاخره به کار مورد علاقۀ خود دسترسی پیدا می کنند به گذشته می اندیشند و با خود می گویند که چرا برای این کار زودتر اقدام نکرده اند و این همه سالهای عمرشان را در کاری دیگر تلف کرده اند. اگر واقعاً به شغل تان علاقه ندارید بهتر است هرچه سریعتراز تلف کردن بهترین سرمایۀ غیر قابل جبران زندگی یعنی عمرتان جلوگیری کنید و آن را در مسیری بگذارید که انرژی تان آزاد می شود و خستگی در آن معنی و مفهومی ندارد.
  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب