محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
چگونه از سوء مدیریت بپرهیزیم نویسنده: محمد سالاری - جمعه ۱٧ آذر ۱۳٩۱

منبع: HBR هفتم دسامبر 2012

مدیریت  بد در سمت ها و قد و اندازه های مختلف و در اشکال گوناگون می تواند ظاهر شود. بدترین آنها زمانی است که به کارهائی نظیر سرزنش افراد در جمع یا کارها را به نام خود تمام کردن دست می زند. اما بایستی همیشه نسبت به این سوء مدیریت ها آگاه بود و از آنها احتراز کرد:

  • ناتوانی در تشویق دیگران : مدیران ناتوان غالباً منفعل یا بی تفاوت هستند. برای انگیزش افراد بایستی انرژی و همدلی را به کار تزریق کنیم.
  • چاره نیندیشیدن  در مورد عملکردهای ضعیف: وقتی عملکردهای ضعیف را پذیرفتیم یعنی به خلاقیت پشت کرده ایم. بایستی در مورد عملکرد افراد واکنش داشته باشیم تا افراد بدانند که عملکردهای خوب و بد در منظر مدیر یکسان نیستند. اهداف را به روشنی تبیین کنیم و آنها را در هر سمت سازمانی به کاری مشخص تبدیل کنیم تا ناخواسته مانع حرکت و رشد افراد نشویم.
  • ناتوانی در تعیین جهت: رهبران ضعیف و ناتوان در مورد آینده مردد و مبهم می اندیشند. آنها نمی دانند که بایستی چه جهتی را برگزینند و به برنامه ریزی هیچ حساسیتی ندارند. به زیر دستان تان یک جهت صریح و روشن بسمت جلو را ارائه کنید.
برایتات آرزوی موفقیت می کنم 
  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب