محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
شرح وظائف شغلی را بدرستی تنظیم کنیم نویسنده: محمد سالاری - شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱

منبع: HBR ششم جولای 2012

بسیاری از مدیران در بیشتر مواقع بخاطر ناتوانی در جذب نیروی انسانی گلایه دارند ،  غافل از اینکه شرح وظائفی را تنظیم کرده اند که کمتر فرد متقاضی کار قادر به تحمل و انجام آن خواهد بود. شرح وظائف کاری طاقت فرسا موجب می شود تا متقاضی کار یا خود را ناتوان از انجام آن بداند اما بخاطر شرایط ... به آن رضایت دهد که در نتیجه پس از مدتی با مقایسۀ خود با دیگر افراد شاغل به یک همکار ناراضی (بخاطر اجحاف و مغبون شدن درهمکاری ) مبدل شده و پس از مدتی ضمن صرف اوقات و منابع سازمان از آن جدا شود و یا از ابتدا از همکاری با ما سر باز زند. این دفعه که خواستیم نیرو استخدام کنیم حواسمان را جمع کنیم و نکات زیر را در نظر داشته باشیم:


  • بر عوامل موفقیت و نه تجربه، تمرکز کنیم نیازی نیست ریز مهارتهائی که نیرو بایستی داشته باشد را فهرست کنیم. در عوض بطور مختصر بر توانمندی های مهمی که باعث موفقیت افراد در آن شغل می شود، تکیه کنیم. 
  • یک عنوان شغلی واضح و روشن ارائه کنیم -  شیوۀ نامگذاری یک شغل بیانگر فرد مورد نیاز برای آن شغل می باشد. انتخاب عنوان های مبهم و توخالی فقط باعث سخت کردن ارتباط با متقاضی کار می شود و به هدر دادن منابع می انجامد.
  • مواظب سو گیری و پیش داوری های مان باشیم -  توجه داشته باشیم الزامات یک فرد ایده آل در ذهنیت خودمان را  پیش پای متقاضی کار نگذاریم که وی ناتوان از انجام آن باشد. به هر حال ما باید با بهترین نیروهای موجود در بازار کار شروع و ادامه بدهیم و هنر ما به عنوان مدیر عبارت است از جذب بهترین ها در حد امکان و تربیت و ارتقاء وفاداری آنها مبتنی بر توانائی های مدیریتی مان. اگر چه این به مفهوم تحمل و تلاش برای اصلاح تمامی نارسائی هائی است که این همکار جدید در خانواده، مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، و ... از آن رنج برده است. توجه داشته باشیم که ما می خواهیم با او به اوج برسیم.

تلفن تماس : 09121269382

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب