محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
جویای کارهستید؟ مواظب روحیه تان در هنگام مصاحبه استخدام باشید نویسنده: محمد سالاری - شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۱

منبع: HBR هفتم ژوئن

اینکه در شرایط اقتصادی کنونی و وضعیت کار و شغل فعلی بتوانیم نگاه مثبت مان را به مسائل حفظ کنیم، بسیار پر اهمیت است. بدبین شدن و افسردگی از عوامل مخرب و ویرانگر برای یک جویای کار می باشد زیرا بیشتر مصاحبه کنندگان فارغ از اینکه شما تا چه اندازه توانا و مستعد باشید، صرفاً تحت تأثیر احساسات و روحیات مصاحبه شونده گزینش می کنند. لذا ضروری است در هنگام مصاحبه برای شغل به صورت فعال بر شرایط روحی و احساسی خود مدیریت داشته و با انرژی خوبی در این قبیل گفتگوها شرکت کنیم.


  • خود را مدیریت کنیم : اهداف منطقی هفتگی در مورد شبکه ارتباطی خود، بررسی و تحقیقاتی که باید انجام دهیم، و تقاضا برای کار، تنظیم کنیم. در صورت تحقق این اهداف، به خودمان جایزه بدهیم.

  • تمام تخم مرغ ها را در یک سبد نگذاریم: بسیار محتمل است که در صورت تأئید نشدن و جواب رد شنیدن، روحیه خود را از دست بدهیم و افسرده بشویم اما اگر انتخاب و گزینه های دیگری را به صورت فعال در دستور کار داشته باشیم، حتماً نه روحیه مان را از دست می دهیم و نه افسرده می شویم.

  • اقدام کنیم و از خانه بیرون برویم: هر کاری که لازم است انجام بدهیم تا از خانه بیرون برویم.زیرا وقتی اقدام کردیم تجربۀ جدیدی را کسب کرده و نکتۀ جدیدی را یاد می گیریم. با افراد جدید آشنا می شویم و شاید اینموضوع به نکته ای جدید در رزومه ما تبدیل شود.

موفق باشید

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب