محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
نتایج تحقیقات جهانی شرکت مکنزی از اوضاع اقتصادی جهان (مارس 2012) نویسنده: محمد سالاری - یکشنبه ٦ فروردین ۱۳٩۱

تحقیقات ماه مارس شرکت مکنزی

 

فعالان اقتصادی به نسبت دسامبر گذشته، نگاه خوشبینانه تری به اوضاع اقتصادی جهان دارند در حالیکه نگرانی های موجود در مورد منطقۀ یورو و افزایش قیمت نفت، به جای خود باقی است.

مطابق با نتایج تحقیقات اخیر، مدیران اجرائی به نحو فزاینده ای در مورد اوضاع جاری اقتصادی چه در سطح جهانی و نیز در سطح ملی(امریکا)، خوشبین هستند. با اینحال آیندۀ اقتصاد در منطقۀ یورو هنوز با تردید و در هاله ای از ابهام روبرو است – 60 درصد از مدیران معتقدند که تا شش ماه آینده نوعی کاهش معاملات و یا رکود محدود وجود خواهد داشت، تعداد قابل توجهی از مدیران اجرائی در سراسر جهان شرایط رشد و توسعه در کشورهای شان را انتظار می کشند. نگرانی راجع به بدهی ها به عنوان مانعی برای رشد، پائین است در حالی که این نگرانی ها بیشتر متوجه قیمت کالاها و بی ثباتی ژئوپولوتیکی می باشد.

همچنین علائم مثبتی در سطح شرکتی وجود دارد : مدیران پائین بودن تقاضا را هنوز به عنوان مهمترین ریسک برای رشد شرکت شان، اعلام می دارند. در همین حال تعداد بیشتری از مدیران اظهارامیدواری کرده اند که تقاضا برای کالا و خدمات شان افزایش پیدا خواهد کرد. انتظار در مورد سودآوری کسب و کارها روندی صعودی دارد درهمین حال نیروی کار درحال تغییرو تصمیم گیری برای سرمایه گذاری به نسبت سه ماه پیش یکنواخت است شاید این نشانۀ عدم آمادگی شرکتها برای تطبیق خود با موج جدید خوشبینی مدیران باشد.

 

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب