محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
سه روش برای افزایش مشارکت افراد در نشست ها نویسنده: محمد سالاری - سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٠
منبع : هاروارد بیزنس ری ویو 

همه با هدف از برگزاری نشست آشنا هستند: جلسه یا نشست برای این تشکیل می شود تا در مورد یک یا چند موضوع مهم بحث و بررسی و نتیجه گیری شود. در این نشست ها معمولاً افراد خاصی فعالانه در مباحث شرکت می کنند و عده ای دیگر شرکت کنندۀ خاموش و غیرفعال هستند. مشارکت معنی دار افراد در نشست ها یکی از عوامل کلیدی موفقیت برای  به نتیجه گیری منتهی شدن نشست ها می باشد. در این جا به سه روش ساده برای هرچه بیشتر فعال کردن افراد در این نشست ها اشاره می شود:

1.     سعی کنیم تنها کسی نباشیم که در نشست صحبت می کند : این موضوع نه تنها موجب می شود تا دیگران نتوانند ابراز عقیده کنند بلکه باعث می شود تا القاء شود که فقط ایده ما مهم است و نظر دیگران اهمیتی ندارد، لذا بایستی شرایطی فراهم آورد تا قبل از آنکه به صحبتمان ادامه دهیم حد اقل سه نفر دیگر صحبت کنند و اظهار نظر نمایند.

2.     با نگاه مثبت به تمامی نظرات بنگریم: بایستی نشان دهیم که تمامی نظرات ارزشمند می باشند. این کار را با اشاره به نکات مهم مطرح شده از جانب هر یک از افراد می توان انجام داد. از افرادی که کمتر اظهار نظر می کنند  به خاطر توضیحاتی که می دهند تشکر کنیم.

3.     بطور مستقیم پرسش کنیم: برای اینکه از تمامی افراد بازخورد داشته باشیم، می توانیم پرسشهائی مستقیم مطرح کنیم و نظر آنها را جویا شویم. توجه داشته باشیم که این تاکتیک نبایستی به روشی مجادله و مقابله آمیز انجام شود. مثلاً می توان پرسید "آیا شما در این زمینه توضیحی به نظرتان می رسد؟"

تلفن تماس: 09121269382

 


  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب