محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
زبان تن 9 نویسنده: محمد سالاری - سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳۸۸

اهمیت برقرار کردن ارتباط و زبان تن

بدون تردید، ارتباطات به اندازه خود زندگی مهم است. نمی توان تصور کرد که یک دنیای بدون ارتباطات چه اوضاعی داشته باشد. حتی انسانهای اولیه نیز سعی می کردند راههائی را برای برقرار کردن ارتباط ایجاد کرده تا شرایط را تسهیل نمایند، بنابراین ضرورت این موضوع در این عصر مدرن که همه چیز به سرعت اتفاق می افتد، صدها بار بیشتر خواهد بود.....


ارتباطات در اشکال متنوع و گوناگونی محقق می گردد که همگی ارزشمند است. به عنوان مثال ارتباطات غیر کلامی، یکی از این شکلها است. یکی از نمودهائی که به نوعی در این طبقه بندی غیر کلامی می گنجد همان علائمی است که بین ناشنوایان رایج است. اما شاید مهمترین شکل در ارتباطات همان زبان تن باشد.

شاید زبان تن از آن جهت که کمتر مورد توجه قرار گرفته است از وجوه ناشناخته ای برخوردار باشد،اما این موضوع قطعاً به مفهوم کم اهمیت بودن و یا کم اثربخش بودن آن نیست زیرا زبان تند از جمله فعالیتهائی است که بیش از هر روش ارتباطی دیگر(اگرچه به صورت ناخودآگاهانه) توسط همه به کارگرفته می شود. ما همگی از آن استفاده می کنیم اما به ندرت به این استفاده از زبان تن توجه می کنیم. زبان تن یکی از قابل اعتمادترین منابع اطلاعات واقعی است.

حرکات بلندتر از واژه ها سخن می گویند و زبان تن ترجمه کلامی این مفهوم است. اگر زمان در ارائه یک مفهوم به عنوان یک عامل شناخته می شود، آنگاه زبان تن می تواند روشی برای برقرار کردن ارتباط باشد. زبان تن مبنای صحبت عملی است که بلندتر از واژه ها به اجراء در می آید.

زبان تن به طور طبیعی در دسترس همه ما قرار دارد و به صورت همزمان محقق می گردد. تمام چیزی که برای استفاده از زبان تن نیاز دارید، دانش نحوه تعبیر و به کارگیری آن به صورت کامل است. خودتان را از داشتن چنین مهارتی محروم نکنید. بله این یک مهارت است. آنچه که در این سلسله مقالات تقدیم گردید عبارت بود از همین مهارتها که می تواند شما را در برقراری ارتباطات طی فعالیتهای اجتماعی تان یاری نماید. به شما پیشنهاد می کنم که این مطالب را مکرر بخوانید و به مطالب آن مراجعه کنید تا این مهارت را کسب نموده و آن را ملکه ذهن خود قرار دهید.

 توجه داشته باشید که مطالب ارائه شده همه چیز زبان تن نیست و این موضوع با این مقالات تمام نمی شود. تجربه و عمل کردن به این دانسته ها از مهمترین عوامل در کسب این مهارت به حساب می آید. تجربه کردن باعث می شود تا مهارت استفاده از زبان تن را عمق ببخشید. زبان تن یک امر مطلق نیست اما قطعاً به اثربخشی بیشتر شما در برقرار کردن ارتباطات می انجامد.

تلفن تماس:٠٩١٢١٢۶٩٣٨٢

  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب