محمد سالاری
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      مشاوره کسب و کار،طراحی سیستم بازاریابی ویژه سازمانهای کوچک (ما به افراد و شرکت ها کمک می کنیم تا کسب و کار شان را بطور علمی راه اندازی و با بهترین سود آوری اداره کنند تلفن تماس : 09121269382 خدایا جرآتی عطا فرما تا بهبود دهیم آنچه که می توانیم، صبر کنیم بر آنچه که نمی توانیم (بهبود دهیم) و دانشی که تفاوت این دو را بدانیم)
تهیه وتنظیم شرح وظائف شغلی نویسنده: محمد سالاری - یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٧

ضروری است  ابتدا بر این نکته پافشاری نمائیم که کاربرد شرح وظائف شغلی تنها به موارد استخدام محدود نمی ماند.تهیه و تنظیم شرح وظائف شغلی از جمله کارهائی است که مدیران همیشه آن را به بهانه های گوناگون به تعویق می اندازند.این سهل انگاری حاصل  این طرز فکر است که شرح وظائف شغلی را بالاخره در صورت نیاز می توان از روی مدل های همکاران و یا نمونه های موجود در مراجع، نمونه برداری کرد.واقعیت این است که در کشاکش فعالیتهای روزمره به سختی مدیران اوقاتی را برای چنین کاری اختصاص می دهند زیرا به هر حال کارکنان در دسترس مدیران بوده و در هر وهله می توان به آنان مطابق با مقتضیات ، دستوراتی را ارائه نمود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آزمایش متقاضیان کار نویسنده: محمد سالاری - سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳۸٧

بسیاری از کارفرمایان و صاحبان مشاغل علاقه مند هستند تا طی یک سری آزمایشات نسبت به تعیین صلاحیت متقاضی کار، تصمیم گیری نمایند. این تست ها می تواند شامل آزمایش مهارتها، هوش و ذکاوت، روانشناسی، شخصیت، صداقت، توانائی های جسمی ، پزشکی، و حتی کسب اطمینان از عدم اعتیاد متقاضی کار به مواد تخدیر کننده باشد.

هر آزمایش می تواند بر صحت و سقم انتخاب نیروی متقاضی کار و تطابق توانائی های وی با شغل و سمت مورد نظر تاکید نماید. لذا فهرست نمودن ویژگی های  غیر قابل شناسائی متقاضیان کار در مراحل پر کردن پرسشنامه استخدامی و یا مصاحبه ، می تواند به عنوان اهداف کارفرما از هر آزمایش و یا استخدام موقت و دوره آزمایشی به حساب آید.

دوره آزمایشی یک مسیر دو سویه است و


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دوستان من فوروم مشاوران انجمن جهانی بازاریابی حسی استخدام حرفه ای DR. Heinz روز نوشته های برویز درگی بازاریابی حسی - میدانی مدیریت ارتباط مشتری آقای سعید میرواحدی وبلاگ آقای بیابانی دکتر احمد روستا چهارراه تبليغات سیگما گروپ اقتصاد آنلاین رفتار سازمانی پرتال زیگور طراح قالب